Olimpijska bakla v Županovi jami

Dva meseca pred pričetkom olimpijskih iger v Tokiu na Japonskem tečemo s slovensko olimpijsko baklo po vseh 222 občinah Slovenije. Obiskala je tudi Grosuplje.

Skozi občino so jo ponesli člani in članice grosupeljskih športnih društev, v drugem delu pa jo je pričakala tudi razburljiva pot v podzemlje Županove jame.

Do Velike dvorane, ki jo krasijo mogočne kapniške strukture, jo je ponesla grosupeljska tekačica Maruša Mišmaš Zrimšek. Razgiban teren kraškega podzemlja seveda ni bil ovira za državno prvakinjo v teku na 3000 m z zaprekami, prej delček priprav na nastop v Tokiu.

Slovenska olimpijska bakla je Županovo jamo obiskala v času, ki z Mednarodnim letom jam in krasa (pobuda Mednarodne speleološke zveze) opozarja na pogosto spregledan pomen kraških območji za človeštvo, in v tednu, ko mineva 95 let od odkritja te lepotice dolenjskega krasa.

Utrinki z obiska bakle v Županovi jami

Kontakt za medije: 
Damjan Viršek, 041 395 598, damjan.virsek@zupanovajama.si
Lučka Jere, 040 645 341, lucka.jere@zupanovajama.si
Instagram: zupanovajama_cave
Facebook: Županova jama

Ostale novice